Serce

Dlaczego moje stopy są zawsze zimne?

Kiedy przychodzi zimno, wiele osób cały czas się przeziębia, szczególnie w nocy. Do tego stopnia, że ich stopy są bardzo zimne. Nie tylko ciało spoczywa na twoich stopach, ale także na nich spoczywa twoje zdrowie, a utrzymanie ciepła pomaga je wzmocnić. Jednocześnie, posiadanie zimnych stóp może być ostrzeżeniem, że coś w twoim organizmie nie funkcjonuje dobrze.Ponadto, gdy problem pojawia się głównie w nocy, uczucie zimnych stóp w pozycji leżącej może często utrudniać sen.

Dlaczego moje stopy są zawsze zimne?

Częściowo naturalne jest, że stopy stają się zimne, gdy temperatura spada. Ciało, aby utrzymać ciepło, zagęszcza naczynia krwionośne, aby doprowadzić krew do środka, w celu zminimalizowania straty ciepła. Dlatego twoje ręce, nos czy uszy również są ochłodzone. Ale niektórych efekt ten dotyka bardziej, więc dobrze jest przekonać się jakie mogą być tego inne przyczyny. Może to być spowodowane przez różne rzeczy takie jak anemia, ale najczęściej jest to spowodowane problemami z krążeniem.

Zadbanie o pracę serca

Co mogę zrobić, żeby ogrzać swoje stopy?

Ćwiczenia aerobowe i spożywanie zrównoważonej diety bogatej w owoce i warzywa pomaga zapobiegać lub poprawiać stan zimnych stóp. Należy również unikać noszenia zbyt ciasnych butów i skarpetek.

Aby zapobiec zimnym stopom, medycyna oferuje również kilka innych rozwiązań:

Kąpiele stóp na przemian ciepłą i zimną wodą. Celem tych kąpieli jest trening stóp w celu przystosowania ich do zimna. Można to łatwo zrobić w domu. Kapilary rozszerzają się najpierw przy pomocy gorącej wody, a następnie zawężają się po szybkim kontakcie z zimną wodą. Powoduje to natychmiastową, ale trwałą reakcję poszerzenia naczyń, która pomaga w zachowaniu ciepła. Praktyka ta przeprowadzana regularnie poprawia krążenie krwi, jednocześnie wzmacniając zdrowie.

Fitoterapia mająca na celu poprawę krążenia. Pomagają również rośliny lecznicze, które aktywują krążenie. Silny masaż olejkami eterycznymi z pieprzu, cynamonu lub pomarańczy albo picie naparów z imbiru, miłorzębu lub ruszczyka pomaga załagodzić problem.

Similar Posts

Jeden komentarz w “Dlaczego moje stopy są zawsze zimne?

Dodaj komentarz