Uzębienie

Mycie zębów może zapobiec zapaleniu płuc

Dobre mycie zębów jest nawykiem, który może zmniejszyć ryzyko wystąpienia zapalenia płuc. Wyjaśniamy ten związek z higieną jamy ustnej i innymi prostymi strategiami, które można zastosować w celu ochrony przed powszechnym zapaleniem płuc.

Bakteryjne zapalenie płuc, wywołane przez pneumokoki jest najczęstsze. Chociaż niektóre wirusy, a nawet niektóre grzyby, również je wywołują. Zaburzenie to powstaje, gdy te mikroorganizmy atakują tkankę płucną i dochodzi do zakażenia. Twój stan zdrowia jest decydującym czynnikiem w postępowaniu z mikroorganizmami odpowiedzialnymi za ewentualne zapalenie płuc. Tak więc, zrównoważona dieta, nie nadużywanie toksyn takich jak alkohol (który osłabia nasz system odpornościowy), niepalenie papierosów i regularne wykonywanie ćwiczeń fizycznych to cztery z nawyków, które wywierają ten ochronny efekt.

Znajdź przyczynę twoich dolegliwości

Związek między higieną jamy ustnej a zdrowiem płuc.

Bez odpowiedniej higieny jamy ustnej bakterie lub zarazki, które mamy w jamie ustnej, mogą przedostać się dalej do naszego organizmu. Tak więc zalecamy myć zęby trzy razy dziennie (lub co najmniej dwa) i oczyścić również obszar języka.

Oznaki, że zostaliśmy zainfekowani.

Zapalenie płuc wywołuje różne objawy, które zwykle są zbieżne z innymi powszechnymi patologiami oddechowymi. Z tego powodu czasami trudno jest stwierdzić, czy cierpisz na zapalenie płuc, czy nie. Infekcja zazwyczaj powoduje kaszel, plucie, ból w klatce piersiowej podczas brania głębokiego oddechu (lub trudności w oddychaniu), gorączkę i ogólne złe samopoczucie.