Ciąża Witaminy

Co może utrudnić zajście w ciąże

Istnieją czynniki, które utrudniają zajście w ciąże i inne, które ułatwiają. Jeśli chcesz zajść w ciążę, znajomość ich jest kluczem do jak najszybszego osiągnięcia celu.

Nawet jeśli nie ma żadnego problemu biologicznego, zajście w ciążę nie zawsze jest tak łatwe a raczej tak szybkie, jak mamy nadzieję. Prawdopodobnie chcielibyśmy zajść w ciążę w ciągu dwóch lub trzech miesięcy od podjęcia decyzji. Ale ciąża nie zawsze przychodzi na czas, ponieważ wpływa na nią kilka czynników. Znając je i wiedząc, które z nich grają na Twoją korzyść, a które na Twoją niekorzyść jest kluczem do osiągnięcia tego celu.

Po pierwsze, odwiedź ginekologa aby sprawdzić swoją płodność. Wiele kobiet nie rozważa wizyty u ginekologa, dopóki nie podejrzewają, że są w ciąży. Podczas gdy w rzeczywistości powinny najpierw dowiedzieć się o statusie ich zdolności reprodukcyjnej, zwłaszcza jeśli są po trzydziestce.

Poznaj swoją owulację. Po wykluczeniu problemu z płodnością, owulacja jest najlepszym momentem na podjęcie próby zajścia w ciążę. W tym właśnie momencie, który następuje około czternastego dnia (licząc zawsze od pierwszego dnia okresu) w cyklu, Jajo jest wtedy dojrzałe i opuszcza jajnik w kierunku jajowodów, aby spotkać się z plemnikami. Jeśli cykle są dłuższe (około czterdziestu dni) owulacja miałaby miejsce w dwudziestym szóstym dniu. A jeśli są one krótsze (około dwudziestu sześciu dni), owulacja miałaby miejsce około ósmego dnia cyklu.

Kontroluje wagę. Otyłość jest jednym z czynników utrudniających zajście w ciąży i wiele kobiet o tym nie wie. Tkanka tłuszczowa również produkuje estrogen. A kiedy poziom estrogenów jest wysoki, mózg mówi jajnikom (głównemu producentowi estrogenów), aby zmniejszyły swoją aktywność, aby nie owulowały lub owulowały mniej. A bez owulacji nie jest możliwe zapłodnienie ani ciąża. Ponadto, otyłość prowadzi do nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, chorób układu krążenia i zaburzeń krzepnięcia. Wszystkie te choroby mają negatywny wpływ na rozwój ciąży.

Uważaj na ekstremalne diety. Nie tylko nadwaga wpływa na ciążę. Kobiety na dietach ekstremalnych, takich jak dieta wysoko białkowa lub keto, również mają trudności z zajściem w ciążę. Dieta wysoko białkowa powoduje stan uogólnionego zapalenia i zakwaszenie organizmu (zbyt dużo kwasu w płynach ustrojowych), który wpływa na nerki. Oprócz nerek, w tego typu diecie, która nie miesza pewnych grup pokarmowych uszkodzona jest również wątroba. Dieta ta powoduje niedobory żywieniowe, które utrudniają zajście w ciążę.

Similar Posts