Choroby

Identyfikacja choroby Alzhaimera

Alzheimer jest chorobą, która stopniowo pogarsza zdolności poznawcze: uwagę, pamięć, rozwiązywanie problemów, orientację.Na początku choroby może być trudno stwierdzić, że istnieje problem, który wymaga opieki medycznej.

Oto kilka znaków ostrzegawczych, które mogą pojawić się we wczesnych stadiach choroby Alzheimera. Same w sobie nie muszą oznaczać nic poza nieuniknionymi zmianami, które przychodzą wraz ze starzeniem się, ale suma kilku z nich i częstotliwość ich występowania powinna uruchamiać nasze alarmy. Wizyta u specjalisty jest niezbędna do postawienia diagnozy i jak najszybszego rozpoczęcia najbardziej odpowiedniego leczenia.

– Ponowne powiedzenie czegoś, co zostało nam ostatnio powiedziane może być oznaką postępującej utraty pamięci, najbardziej znanej cechy Alzheimera.

– Zapominanie znanych słów. Każdemu z nas może się zdarzyć, że podczas rozmowy zapomnimy jakiegoś imienia lub słowa. Jeśli jednak dzieje się to z pewną częstotliwością, może to być oznaką choroby Alzheimera.

– Bycie bardziej powściągliwym. W środowisku często obserwuje się zmiany w charakterze osób, które znajdują się we wczesnym stadium choroby. Ludzie, którzy kiedyś byli towarzyscy, mogą być bardziej powściągliwi, a ci, którzy kiedyś byli wesołymi, mogą być bardziej rozgniewani lub smutni.

– Zapomnienie o płatności kartą kredytową. Według ostatnich badań, zapominanie płatności kartą kredytową może być wczesną oznaką choroby Alzheimera. Badacze przeanalizowali dane ponad 81.000 osób i stwierdzili, że może to nastąpić do sześciu lat przed zdiagnozowaniem choroby. Wiele z osób, które później zachorowały na tę chorobę, miało dwa i pół roku przed postawieniem diagnozy wysokie ryzyko zachorowania.

Similar Posts